ΛΥΚΕΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ 7ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ

- ΛΥΚΕΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ  7ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ -

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ

•  ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013 - 2014

Τη φετινή σχολική χρονιά υλοποιήθηκαν τέσσερις ερευνητικές εργασίες [ project] στην Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ και τέσσερις στη Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ:

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

«ΣΤΑ ΘΕΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ…» - Χουρμουζιάδου Δέσποινα ΠΕ 05

Δείτε power point.       Διαβάστε την εργασία.        Δείτε την Παρουσίαση

« Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΔΩΝΥΜΙΚΑ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ » - Τσιγαρίδας Χαράλαμπος  ΠΕ 09 - Δείτε power point.

«ΕΦΗΒΟΙ ΚΑΙ ΡΙΨΟΚΙΝΔΥΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ: ΚΑΠΝΙΣΜΑ-ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ-ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ» - Κουτάλου Χαρούλα ΠΕ 15 - Δείτε power point.

« ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΝΗΜΕΙΩΝ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ » - Παλιούγκας Θεόδωρος ΠΕ 01 - Δείτε power point.

Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

«ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ: ΕΝΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ» -  Χουρμουζιάδου Δέσποινα ΠΕ 05

Δείτε power point.    Διαβάστε την εργασία.  Δείτε την Παρουσίαση

«ΠΩΣ Η ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΑΣΚΗΣΗ ΣΥΜΒΑΛΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ» - Ρίζου Αικατερίνη ΠΕ 11 - Δείτε power point.

«Η ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ» Ζέρβας Κων/νος ΠΕ 13 -Έκθεση Νομίσματος

« ΕΡΕΥΝΑ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΜΝΗΜΕΙΩΝ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ » - Παλιούγκας Θεόδωρος ΠΕ 01 - Δείτε power point.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ  ΤΩΝ PROJECT ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ